Günümüz piyasa koşullarında, finans kurumlarının rekabetçi kalabilmesi için en önemli faktörler hız ve zamandır. Bu koşulları sağlamak için finans kuruluşlarının piyasalarda hızlı aksiyon alması gerekmektedir. Kur hesaplamalarını, dağıtım ve yayınlama süreçlerini otomasyona almak, zamandan tasarruf etmenize ve operasyonel maliyetleri düşürmenize yardımcı olur.

Rate Distribution Engine, Refinitiv, Bloomberg, 360T ve / veya diğer veri sağlayıcılarından alınan gerçek zamanlı kur bilgilerini, belirli aralıklarla ve istenilen formatta finans kurumlarının hedef sistemlerine entegre eder ve kur yayınlama süreçlerini otomasyona alır.

Image

ÖZELLİKLER

SVG

Eş Zamanlı Çoklu Veri Sağlayıcısı Desteği

Rate Distribution Engine herhangi bir platformdan (Refinitiv, Bloomberg, 360T, vb.) aldığı gerçek zamanlı kur verilerini herhangi bir hedef sisteme eş zamanlı entegre edebilir.

SVG

Veri Temizleme

Bir veri kaynağından alınan yanlış veya bozuk verileri tespit eder ve kirli verileri siler.

SVG

Onay Akışları

Onay akışı gerektiren Maker-Checker görevleri, görev havuzuna gönderilir. Kullanıcılar, algoritmalar veya kurlar içerisindeki değişikliklerinin kontrolünü ve onaylarını sağlar.

SVG

Anomali Tespiti

Yanlış kur yayınlamayı önlemek için, tölerans kuralları belirlenerek döviz kurları için kabul edilebilir bir sınır veya eşik tanımlanır.
Kur yayını kontrolü sistem tarafından otomatik sağlanır.

SVG

Kur Tanımlama & Gelişmiş Formüller

Gelişmiş formüller içerisinde kur hesaplayarak, özelleştirilmiş kurlar yayınlanması sağlanır.

SVG

Gerçek Zamanlı Simülasyon

Özel formüller gerçek zamanlı piyasa verileriyle test edilebilir ve doğrulanabilir.

SVG

Manuel / Otomatik Kur Yayınlama

Kurlar düzenlenebilir, yeniden hesaplanan kurlar manuel veya otomatik olarak istenilen zaman aralığında ve sıklıkta görüntülenebilir ve yayınlanabilir.

SVG

Segmentasyon

Özel segmentler ve kanal tanımları oluşturulabilir.
Seçili segmentler, kanallar, kur seti ve paritelerin üzerinde farklı Alış ve Satış marjı değerleri uygulamak için teklif matrisleri tanımlanabilir.

SVG

Gerçek Zamanlı Takip

Rate Distribution Engine’in durumu dashboard’lar üzerinden gerçek zamanlı izlenebilir.

SVG

E-Posta Bildirimleri

Kur yayınlama işlemi sırasında, kullanıcılar e-posta yoluyla bilgilendirilir.

SVG

Raporlama

Rate Distribution Engine’de yapılan tanımlar ve hedef ortamlara aktarılan kurlar raporlama arayüzü üzerinden görüntülenebilir.

SVG

Platform & Veri Sağlayıcısı Bağımsız Çözümler

Tüm işletim sistemlerinde ve tercih ettiğiniz herhangi bir veri sağlayıcısıyla çalışır.

SVG

Loglama & Gelişmiş Hata Yönetimi

Piyasa verileri alınırken veya hedef ortama iletilirken bir hata meydana gelmesi durumunda, RDE hataları ayrıntılı olarak loglar, sorunu çözmek için başarısız işlemi yeniden gerçekleştirmeyi dener ve e-posta ile bildirim gönderir.

VERSİYONLAR

  • Yanlızca tek bir veri sağlayıcısı ile hedef sistemler arasında gerçek zamanlı veya asenkron veri entegrasyonunu sağlar
  • Birden fazla veri sağlayıcısı ile hedef sistemler arasında gerçek zamanlı veya asenkron veri entegrasyonunu sağlar

Desteklenen Veri Sağlayıcıları